Максим Стерлік

Одного разу цей хлопець написав нам:

“Я актор. Можу проводити заняття для дітей і дорослих якщо це цікаво”

І звісно, він попав у десятку із такою заявою.

І вже з першої зустрічі стало ясно, що цей парубок із щирою посмішкою, із щирим бажанням нести в світ гармонію, - наша людина.


Проходили дні, тижні, місяці, а він не переставав дивувати:

- то одягне бандану і очолить цілу бригаду із батьків на ремонтних роботах у хабі, розповість у якій пропорції змішувати шпаклівку і затирку, як користуватись валиком і пензлем.

- то за власний кошт закупить фанери і виготовить цілу серію ігрових столів для дітей: хокей, канатний лабіринт, весела змійка, спритна шайба, із точністю до міліметра прирізаючи кожне з’єднання, вправно користуючись рубанком, лобзиком, фуганком, фрезою і зварювальним апаратом.

- він розповідає про органічне місце людини на землі, бо сам посадив п’ятдесят видів ягід у себе в Дергачах, вирощував фрукти і овочі без добрив і шкоди для кущів та дерев, сам побудував собі і родині будинок і мріяв про яблунево-грушевий сад на десятки сортів, але…

- ми об’їздили з ним пів-Полтавщини і кожного разу у нього в кишені низка ігор, квестів, завдань, флеш-мобів і всі діти з охотою і запалом беруть у них участь. Він придумує стиль подіям, організовує простір під події і сцени з майстерністю досвідченого сценариста.

- він може побудувати піч із максимальною тепловіддачею, реверсивним теплообмінником, а ще у тій печі він варить від борщу до кулешу. А яка риба виходить, м-м-м-м…. Я сам куштував)))). Він вегетаріанець, проте із борошна може зробити курячу відбивну…

- він вчився на автослюсара, кермував ГАЗ-53, готувався до здачі нормативів для вступу до Одеського інституту сухопутних військ на факультет аеромобільних військ, але не встиг придбати квиток на поїзд, який мав везти його на вступний іспит…

- він цікавиться Шекспіром і Баскія, методикою виховання дітей Монтрессорі і філософією Ніцше. Він привіз із Дергачів цілу купу реквізиту: м’який дартс, кольоровий тунель, парашут, улюблену дітьми "Жужу", та ще багато цікавинок, більшість з чого сам пошив на швейній машинці.

- а ви б бачили, друзі, які майстер-класи він робить для дітей! Із вогниками, творчістю, так, що в кінці виходить інсталяція-фотозона!

- А! Ще ж він актор Харківського академічного державного театру ім. Т.Г.Шевченка. Актор "Театру 19", член спілки театральних діячів України. Лауреат всеукраїнського конкурсу професійних читців ім.Черкашина. Переможець "28 CAIRO international festival for experimental theatre" в номінації “Найкраща чоловіча роль” у виставі “Калігула”.

Ви можете подумати, що такий “послужний список” може бути у людини, яка життя прожила, але ні, друзі, ось він, Максим Стерлік, повен життєвої енергії і наснаги.

Ні,ні,ні, дівчата, його серце вже зайняте. Він разом з Марійкою виховують Матвія і Мирослава. І родина, ставлення до родини, спілкування з дітьми на рівних, життя у взаємній гармонії, це те, що у Максимові найцінніше. Для мене, в будь-якому випадку, як для стороннього спостерігача.

А ви хотіли б щоб з вашими дітками працювали і творили такі люди?