НАША ІСТОРІЯ

Ми розпочали цей проєкт у середині березня 2022 року, побачивши, що дітки, які приїхали до Полтави, налякані війною, але ще більше їх лякають холодні підвали, новини з телевізора і фото трупів в Інтернеті.

До цього часу ми займалися картинами, виставками, пленерами, навчали дорослих та дітей образотворчому мистецтву.

Тепер же ми оголосили про безкоштовні заняття з малювання, щоб показати діткам, що ще є краса, що ще варто жити та творити. І було нас лише двоє: Ярослав та Аліна.

І дітки прийшли. Спочатку їх було 25.

Потім до нас прийшла Аня. А з нею ще Ельвіра, Катя, Еля і Діана.

І ми ще прийняли діток. І стало їх 75. І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом та руханкою.

А ще дітки почали дружити між собою, а дехто, навіть, спілкуватися, бо після обстрілів, які вони пережили, перестали взагалі розмовляти...

А потім до нас прийшла Тетяна, а за нею Олена, а ще - Влад, Оля і Максим.

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, ораторським мистецтвом. А діток стало більше ста, і сміх не стихав у нас. Хоч і лунають сирени.

А потім прийшов Денис, гімнаст. Він їздив у рідний Харків за батутом, а разом з батутом привіз осколок снаряду у передньому пасажирському сидінні. Поправив пасмо волосся і сказав, що купив ще один батут у Києві.

Прийшли сини полтавського героя Святослава Пашинського, Назар та Тимур. Його іменем буде названа вулиця у Полтаві. У пам'ять про захисника, митця і чудову людину.

Прийшла Альона з Чугуєва, Маша з Києва, і Алла з Донецька. А ще Ілля, фотомитець.

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, гімнастикою, воркаутом, хореографією, естрадним співом, декоративно-прикладним, ораторським мистецтвом і художньою фотографією. І стало дітей півтори сотні, вони не хотіли йти після занять і обіймали викладачів.

А потім ми зустріли на вулиці оперного баритона Олексія, а ще прийшла Аня із сестричкою Марією з Харкова, доцент Каразінського університету Таня, а ще Ігор, а ще - Юля та Сергій, хореографи від Бога.

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, гімнастикою, воркаутом, хореографією, естрадним співом, декоративно-прикладним, ораторським мистецтвом, ліпленням з глини, художнім фото, а батьки почали танцювати бачату та ходити на тренінги та мистецькі бесіди.

Прийшли Яна і Олена, а за ними - Наталя. Вони психологи. Прийшла Настя. Сама вчора учениця, а сьогодні - вже вчителька. Їй 16. Прийшов Андрій із блокпосту, сам художник, координатор Мистецького штабу, прийшов Максим з Харківського театру ім. Шевченка, Таня - з полтавського театру ім. Гоголя. Ганна - художниця з Маріуполя, Оксана - викладач йоги з Харкова, Славік - неперевершений гітарист. Марко - графічний дизайнер.

І ось ми малюємо, музикуємо, граємо, рухаємось, говоримо англійською, кодуємо роботів, творимо з деревом, ЗD малюємо, займаємося гімнастикою, воркаутом, йогою, хореографією, естрадним співом, грою на гітарі, декоративно-прикладним, ораторським мистецтвом, ліпленням з глини, хенд-мейдом, фотографією, а ще арт-терапією. Їздимо у мистецькі подорожі та на екскурсії, майстер-класимо. Батьки танцюють бачату, займаються ораторським та акторським мистецтвом, відвідують тренінги та арт-терапевтичні зустрічі, бесіди. Більше 400 діточок, з 10-ї ранку до 8-ї вечора.

А фото та відео ви, друзі, бачите, бо прийшов Юра. А за ним Володя. А потім Сергій, Максим, Саша, Таня і Денис, а від самого початку, з нами мій брат Тарас. Назнімали силу-силенну кльовезних фото та відео.

А ще прийшли Олексій та прийшла Аня. І привели з собою цілий аматорський театр "Мала Фея". Прийшли Геннадій та Дмитро та запросили дітей у диво-сад... Прийшла Віра і навчила діток бути телеведучими. Прийшов Богдан і нагодував всіх дітей морозивом і показав, як воно робиться. А Таня напекла пряників, а дітки їх розписали.

А потім прийшов Джуліо з колегами. Його привів Олег. А той потім привів із собою Хав'єра, Філіпа, та Мію.

І запитали вони: "А що вам потрібно, щоб у вас не було списку очікування із діточок?" А ми їм: "Оте потрібно, і оце..." А вони: "Буде у вас!"

І тепер у нас є новенькі меблі, стільці, пуфи, тумби, шафи. А ще: мольберти, палітри, фартухи пензлі. А ще: синтезатор, мікрофони, мікшер, гітари. А ще: планшети для класів комп'ютерного дизайну, устаткування для свічкоробства, реквізит для театру та терапевтичних занять, гімнастичні мати, колоди, і самий останній штрих: верстати для деревообробки, 3D-принтери, набори для програмування роботів, розвиваючі LEGO-сети. І адміністратори.)))

А зараз з нами більше 400 діток з Охтирки, Сум, Харкова, Києва, Волновахи, Дергачів, Донця, Добропілля, Дружківки, Сєвєродонецька, Маріуполя, Краматорська, Лисичанська, Сіверська, Лозової, Лиману, Чернігова, Гоптівки, Бакалії, Луганська, Слов'янська, Бердянська, Покровська, Кремінної, Авдіївки, Херсону, Ізюма, Золочева, Гірського, Чугуєва, Солодкого, Билбасівки, Рубіжного, Приморська, Люботина, Бахмута, Макіївки, П'ятихаток, Барвінкового, Дебальцево, Слатино, Ківшарівки, Мерефи, Есхару, Вільхівки, Світлодарська, Малинівки, Малої Сейдеменухи, Нікополя, Малої Данилівки, Лещенків, Променя, Богодухова і, звісно, Полтави...

А скоро з нами буде 800 дітей. Чому ж ви зволікаєте? Реєстрація за кнопкою внизу))